Zamknij menu
Jak pracujemy? Realizacje Projekty Kim jesteśmy? Co o nas mówią? Artykuły Kontakt

Doświadczenie / 27.10.2014

Umiejętne projektowanie, czyli dlaczego warto zatrudnić architekta

Każdy z nas marzy o wyjątkowej strefie mieszkalnej, która będzie odzwierciedleniem pragnień o domowym azylu. Mając w planach urządzanie własnego lokum coraz więcej osób decyduję się na skorzystanie z profesjonalnych usług architekta wnętrz. Czym ten wybór jest uwarunkowany i dlaczego warto zaprosić projektanta do współpracy?

Brak czasu

Dzisiejsze tempo życia sprawia, że funkcjonujemy na wysokich obrotach, a nasz codzienny grafik wypełniony jest rozmaitymi zajęciami, czy obowiązkami. Zdecydowanie się na usługę architekta odciąży nas od czasochłonnych wizyt w sklepach w poszukiwaniu najdogodniejszych produktów do domu. Projektanci posiadają bogatą wiedzę na temat trendów oraz mają pojęcie o aktualnych, korzystnych ofertach producentów. Znają także sprawdzonych, solidnych wykonawców godnych polecenia do elektryki, hydrauliki, czy wykończenia wnętrz. Pełnią osobisty nadzór nad pracami wykończeniowymi.

Ergonomia

Niezwykle istotną kwestią przy projektowaniu jest funkcjonalność przestrzeni. Przy samodzielnych próbach projektowych bez pomocy specjalisty narażamy się na popełnienie błędów, które w skutku zmniejszą poczucie komfortu. Architekci umiejętnie potrafią wykorzystać wieloletnie doświadczenie tak, aby stworzyć środowisko w pełni przyjazne dla domowników. Przy małych mieszkaniach, porady projektanta stają się bezcenne. Przemyślane rozwiązania pomagają na niewielkim metrażu pomieścić wiele przedmiotów gospodarzy w niebanalny sposób.

Wyróżniające się wnętrze

Profesjonaliści obdarzeni są wyczuciem estetyki, piękna, prawidłowo dobierają oraz mieszają z wyczuciem style przykładając uwagę do najmniejszych drobiazgów. Posiadają umysł pełen niekonwencjonalnych pomysłów. Projektując przestrzeń dla konkretnych osób biorą pod uwagę ich wizję, upodobania, styl życia tak, aby inwestycja była jak sukienka dopasowana pod indywidualny wymiar inwestora. Dzięki znajomości nowinek ze świata designu z łatwością wybiorą oryginalne elementy, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru dla wnętrza. Architekci umiejętnie obierają materiały tworząc miejsce ponadczasowe i spójne koncepcyjnie.

Projektant: arch. Wojciech Wiszowaty
Tekst: arch. Ula Łazuk

Mapa

Jesteś zainteresowany
naszymi usługami?

Zapraszam do współpracy

Aleksandra Bąk